Plány raději neplánovat

7. října 2014 v 17:41 | Ronnie |  Téma týdne
Po mnoha zkušenostech s plánováním, především tedy těch špatných, jsem se rozhodla už moc neplánovat. Jsem zastáncem toho, že život nám sám plánuje, kdy mít třeba děti, nebo kdy namalovat nějaký pěkný obrázek. Ale ne, my si musíme vynutit nakreslení pěkného obrázku teď a pak zjistíme, že netojí za nic, protože jsme na to vlastně neměli náladu, ale jen jsme to měli prostě v plánu! A co teprve početí miminka. Pokud jsou oba partneři zdrav a vědí, že spolu miminko mohou mít, raději ho neplánovat. Teď to nemyslím tak, ať se jim klidně narodí mimčo do nestabilní finanční situace, i když i to se stává. Myslím to tak, že když se něco plánuje, většinou se to nepodaří. U miminka teprve. Pár se psychicky upne na budoucího potomka a ten stále nikde. Samozřejmě si neumím představit, jak je těžké na to nemysle, když někdo chce potomka už pěkně dlouho.
Já třeba neplánuji svoji operaci očí. A ani nechci, aby mi ji někdo naplánoval. Navíc se na to musí šetřit peníze a tak. Prostě až člověk bude vědět, že si to finančeně může dovolit a že je na to psychicky připravenej, půjde do toho.
Možná je nesmysl neplánovat vůbec. Někdy si napíšu seznam úkolů, co musím udělat a vlastně tímto plánuju. Ale je to krátkodobé......určitě jsem ale vyrostla z dlouhodobých plánů. Ano, přeji si mít jednou domek, rodinu....ale to je přání, ne plán ;)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Janča Janča | E-mail | Web | 7. října 2014 v 19:08 | Reagovat

Máš pravdu s tím plánováním dětí a celkově takových intimních věcí, že se to potom přestane dařit, jsme ještě víc zklamaní, nechápeme to, protože jsme přece zdraví a jakmile si řekneme, že to obětujeme, tak se začne dařit.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.