Vztahy

27. října 2014 v 16:46 | Ronnie |  Život píše
Samozřejmě nemůžu psát o vztazích doslovně. Kdo může? Má někdo tak dokonalý vztah, ve kterém si s partnerem rozumí natolik, aby mohl psát knihy o tom, jak se chovat ve vztazích?

Mě ale napadlo: Je lepší si ve vztahu rozumět a nebýt si tolik fyzicky přitažlivý nebo naopak? Vážně by člověku stačilo, kdyby se s tím druhým více fyzicky přitahoval, ale vlastně by si neměli o čem popovídat? Ha. Otázka visí ve vzduchu a já sama si na to nedokážu odpovědět.

Možná jedinou odpovědí, co mě napadá, je, že to musí být téměř vyrovnané. Kdysi jsem chodila s klukem, který mě strašně moc přitahoval, myslím fyzicky. Ale vlastně jsme si neměli ani o čem popovídat a vlastně jsem se před ním i styděla mluvit, že bych tím něco pokazila.
Teď mám přítele, se kterým si rozumím, ale fyzicky to trochu pokulhává, ale není to úplně na nule. Kdybych to měla zprocentovat, bylo by to asi takto: na 60% si spolu rozumíme emocionálně a na 40% fyzicky. Tím nechci říkat, že by se mi snad partner fyzicky nelíbil, to naopak, líbí se a to moc, ale asi to bude tím, že ve vztahu nevyhledávám tolik fyzickou náklonnost. Důležitější pro mě je, abych si s partnerem měla co říct. Navíc už mi není 15 a sex pro mě ve vztahu není to, po čem bych prahla nejvíc (vlastně jsem taková nikdy nebyla, jen uvádím obecný příklad).

Možná jsem si teď, svoji úvahou, odpověděla.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Zklamaný Zklamaný | E-mail | Web | 30. listopadu 2014 v 22:10 | Reagovat

Tohle je celkem oříšek, ale myslím si, že je to hodně individuální. Kdybych měl jít do extrémů, tak je asi těžší být s nějakou, která mě maximálně přitahuje, ale nemám si s ní vůbec co říct a je pro mě daleko přijatelnější, když si s dotyčnou mám hodně co říct, ale ta přitažlivost není tak maximalizovaná, i když tam stejně nějaká je. Tohle se dá podle mě snadno "kompenzovat" chováním té dotyčné osoby a sice si možná někdo řekne, že fyzická blízkost a láskyplné doteky nejsou až tak důležité, jenže právě tím se dodává určitá dávka oné pověstné chemie podle mého.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.