Klouže to.

2. prosince 2014 v 11:25 | Ronnie |  Život píše
No jo. Celé roky to u nás přes zimu bylo tak nějak v pohodě. Ledovka nebyla tak častým a hlavně nečekaným jevem jako včera a dnes. Většinou začalo pršet přes den, takže jsme všichni očekávali, že se přes noc vytvoří ledovka. Ale teď? Ráno jsem vstala a najednou námraza na oknech (bydlím v podkrovním bytě), takže ven nevidím. Okna téměř nejdou otevřít.
Včera najednou začala blbnout elektřina - na chvíli se zapla, pak zase vypla. Celou noc byla nejspíše vypnutá, doma byla hrozná zima, protože nešlo topení. Všude všechno praskalo, probudilo mě to kolem půl čtvrté ráno. Volala jsem tedy příteli, protože přeci jen jsme měla trochu strach z toho praskání a také jsem měla strach o něj. Je řidič zdvižky a bála jsem se, aby mu to venku neujelo. Dokonce jsem ho přinutila jet nakonec autobusem do práce (měl strach, že autobus vůbec nepojede), ale autem by to bylo asi více nebezpečné. Přece jenom kdyby jel autem a někde v půli cesty do práce zapadl, nikdo pro něj v takovém počasí nepojede, aby ho vytáhl. Lidé by se báli jet i pro něj, ale samozřejmě, že bych ho tam nenechala!

Tohle foto poslala jedna holka na facebookovou stránku nějakého rádia, je to od nás z Moravy.
Musím říci, že jsem takovou námrazu (z ničeho nic) ještě nezažila.

Můžeme jen doufat, že se situace brzy uklidní. No...zítra jedu do města, naštěstí autobusem, tak doufám, že se nebudeme klouzat.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Miki Miki | Web | 2. prosince 2014 v 11:45 | Reagovat

Také jsem nejspíš nic podobného nezažila, nebo si aspoň podobnou kalamitu nepamatuju.. Každý rok čtu články, jak vtrhla zima do USA, všechno tam kolabuje a nic nefunguje.. A tentokrát to máme i u nás :D. Jen škoda, že jsem v Londýně, takže si to neužiju :D.

2 Ronnie Ronnie | 2. prosince 2014 v 12:46 | Reagovat

[1]: Buď jedině ráda, že jsi mimo ČR, ten led je vážně "dost o hubu". Ale sněhu se samozřejmě nebráním :-) Jen kdyby ta elektřina tolik neblbla.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.