Jak zvládnout první zápornou kritiku a to všechno kolem ní.

6. ledna 2015 v 17:21 | Ronnie |  Život píše
Když jsem si založila tento blog, bylo mi jasné, že musí přijít den, kdy se někomu nějaký můj článek nebude líbit.
Ovšem zpočátku to bylo fajn. Lidé mi blog chválili, dokonce i můj design. Pak se ale objevila 1. dívka, která mi můj článek celkem dost slušně zkritizovala. Nejenže na mě zaútočila skrz můj humor, který prostě nepochopila, ale dokonce mi i opravovala větu v článku! No pardon, chápu, že se jí můj článek nemusel líbit, ale vážně bylo zapotřebí až takové kritiky?

No, v okamžik, kdy jsem si kritiku přečetla, jsem zůstala hledět na obrazovku s otevřenou pusou, nevěřícným výrazem a pomalu to ve mně začalo vřít. Samozřejmě, zaskočení bylo na 1. místě. Ovšem hned na 2. místě se kupily otázky: Sakra, co si to dovoluje? Co je zač? Jak si to vůbec může dovolit, mi takhle zhodit můj styl humoru?
Samozřejmě. Ego dostalo ránu přímo mezi oči.

zdroj: http://konoha.fjfi.cvut.cz/?q=node/28666

V okamžiku, kdy je člověk opravdu nasraný (pardon) má největší chuť vlézt do obrazovky a z ní zase vylézt k tomu člověku, co to napsal. Pak si uvědomí, že je to nesmysl.
Ale co dál?

Mám pár teorií, jak kritiku (tu špatnou, o které se tu bavíme) zvládnout:

1. Vybruslit z toho jako někdo, kdo umí naprosto přijímat kritiku (někdo to umí, já to zvládám velmi těžce, téměř vůbec ne) a prostě na komentář s ladností odpovědět, nenechat se za žádnou cenu rozhodit.

2. Navštívit blog toho dotyčného a zjistit, co je vlastně on zač a o čem píše. Ovšem zde jsem zauvažovala: Opravdu mám zvyšovat návštěvnosti někomu, kdo mi tak sepsul můj článek?

3. Kritiky si prostě nevšímat. Vždyť co, ne každému se musíme trefit do jeho stylu.

A jak jsem z toho vybruslila já? No, snažila jsem se odpovědět s gracií a v klidu. Navštívila jsem blog té dotyčné a zjistila jsem, že je dotyčná úplně mimo moji mísu uvažování a názorů.
To mě uklidnilo, přestala jsem být naštvaná a začala se smát té dotyčné. Že se rozčiluje nad mým článekm, který podle mě, nikdy nemůže pochopit.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.