Hvězdy nám nepřály - John Green

13. března 2015 v 20:49 | Ronnie |  Přečteno

Hvězdy nám nepřály

John Green


Na tento příběh jsem původně chtěla jít nejdříve do kina, nakonec z toho sešlo. Ale na filmové zpracování jsem se přesto podívala doma. Takže ano, jako první jsem viděla film. Na jednu stranu jsem ráda, protože v knize je plno věcí jinak, takže bych možná byla zklamaná, že tam něco chybí. Navíc bych si Hazel a Augusta představila podle svého a pak by mi trvalo, než bych si zvykla na jejich vzhled ve filmu (protože mám raději knihy, kde na titulce nejsou fotky, ale nějaký obrázek atd.).

Ale teď už ke knize.
Právě proto, že jsem jako první viděla film, tak mě kniha už tolik nenadchla nepřekvapila. Věděla jsem, co se stane. Taky musím říci, že když vidím film jako první, než si přečtu knihu, tu knihu už pak prostě nečtu. Ale toto mi nedalo.
Knihu jsem zhltala během pár dní. A musím říci, co mě opravdu zaujalo, jak John Green ztvárnil Hazel, její myšlenky a tak. Protože je to chlap a ne každý chlap umí až tak vystihnout ženu nebo dívku. A mu se to doopravdy povedlo. Ve filmu vás to asi tak nezarazí, asi si ani neuvědomíte, že tvůrcem celého příběhu byl muž, ale hlavní hrdinkou je dospívající dívka. Až v knize jsem si to pořádně uvědomila a byla jsem nadšená.

Samotný příběh se mi samozřejmě líbil, ale některé pasáže byly takové nijaké (myslím si, že jsem to tak cítila, protože jsem viděla jako první film).

Ale kniha byla vážně úžasná, ten příběh.
Půjčovala jsem knihu tetě, která filmové zpracování ještě neviděla. Když jsem se jí zeptala na názor, tak mi odpověděla: "No jako první půlku knihy jsem si říkala, jako že je to smutný, má rakovinu, ale bylo to takový, víš co, nijaký. Ale pak jsem bulela snad až do konce."
A myslím si, že kouzlo příběhu je v tom, že si první půlku myslíte, že je to o tom, že Hazel asi umře, ale pak to chytne úplně jiný směr. Všichni známe aspoň jeden příběh o rakovině, kde je hlavní hrdina, o kterém víme, že na konci filmu zemře, protože má rakovinu. Tady hlavní hrdinka má rakovinu, i přesto umře někdo jiný na stejnou nemoc.

Nemůžu posoudit, zda byl lepší film nebo kniha. Mně se líbí obojí.

A jaký máte názor vy na Hvězdy nám nepřály?

PS: Četla jsem to loni někdy kolem letních prázdnin.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Dark Devil Dark Devil | 1. května 2015 v 21:27 | Reagovat

Mě třeba vadí vidět nejdřív vidět film a potom až si přečíst knihu, protože když by se mi daný herec nelíbil, tak i tak bych si ho pak představovala pokaždé, když bych tu knihu četla (takový problém jsem třeba měla s Twilight nebo s Kronikou prokletých zaklínačů), raději si vždycky vymyslím, jak asi vypadají ale to nejspíš záleží na tom, co člověk preferuje.. :)

Souhlasím s tebou, že kniha je naprosto úžasná, John Green je geniální spisovatel... Dokonce mě ta kniha rozbrečela víc, než film.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.