A to doslova.

26. května 2015 v 18:31 | Ronnie
Zrovna včera jsme měli takový nějaký "černobílý" rozhovor s přítelem.

Byl už večer a leželi jsme v posteli a diskutovali o všem možném, když jsem do našeho rozhovoru zavedla téma práce a peníze. Začala jsem mluvit o tom, že není fér, když člověk, co má odmalička co chce, dostane na týden bůhví kolik tisíc kapesné, pak úspěšně dokončí SŠ (i když na to doslova sral) a ještě pak získá práci jen kvůli tomu, že jeho zazobaní rodiče mají známosti a nebo jde rovnou pracovat k rodičům do podniku. Ano, z mého pohledu je to nefér. Protože jsem se už od ZŠ drtila jak magor jenom proto, abych měla jedničky, odmaturovala jsem s vyznamenáním a výsledek? Škudlím peníze z poslední výplaty, která nepřišla celá, protože mě vyhodili z práce ke konci měsíce. Jenom proto, že ta firma nepřemýšlí a raději si tam nechají člověka, kterého chtěli vyhodit, ale rozmysleli si to, protože by ho museli vyplatit skrz smlouvu na dobu neurčitou.

No, můj přítel je ale v tomto ohledu mnohem větší optimista než já. Vysvětlil mi, že to vidím moc pesimisticky. Jo, je pravda, že je pech, co se mi stalo s prací a tak, ale že mnohem více lidí je na tom hůře než já. Proto si pořád musím říkat, že se máme ještě dobře a to, že to nemáme tak jednoduché nás alespoň připraví na další překážky života. Říkal, že tito lidé, kteří vše získali jenom díky štěstí nebo vlivu své rodiny, se nebudou umět poprat s problémy, které jim mohou nastat.

Prostě je to černobílý svět, kde černou přidávám na stranu chudších a bílou na stranu bohatších. Ale dohromady všichni nějak fungujeme a kdyby nebylo nás, těch chudších, kteří shání práci i za pár šupů a pak ji začnem vykonávat, ti bohatí by vlastně nebyli tak bohatí, protože každá firma potřebuje dělníky, prodavače atd.

Na závěr asi jen toto: Neměla bych tolik závidět a hledět spíše na to, že i když si najdu práci třeba i za minimální mzdu, stále budu vydělávat peníze pro sebe a pro svého přítele, abychom měli lepší budoucnost. a kdo ví, jednou se třeba štěstí usměje, a člověk najednou získá lépe placenou práci. Chce to jen trpělivost.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 naoki-keiko naoki-keiko | Web | 26. května 2015 v 20:05 | Reagovat

Takový pohled na svět si mnoho lidí neosvojí, například moje rodina se cítí velice ublíženě z dění na tomhle světě. Je to nespravedlivé, ale je to tak. Mě to taky nějak netrápí (no, každý má chvilky, ale ne celý život).

2 Ronnie Ronnie | Web | 26. května 2015 v 23:51 | Reagovat

[1]: Člověk prostě nemůže žít a říkat, jak se někdo má líp. Jo, vždycky se někdo bude mít líp a někdo hůř. Tak už to je.
A ano, každý má chvilky, ale je důležité, aby jsme to neřešili celý život, jak píšeš ;-)

3 Terka Terka | E-mail | Web | 28. května 2015 v 16:02 | Reagovat

Souhlasím. Chce to jen trpělivost. Třeba se na nás jednoho dne štěstí usměje, dostaneme lépe placené místo a ti, co měli celý život všechno zadarmo, si nabijí nos. :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.