Nejcennější co mám/Noëlle Loriotová

30. května 2015 v 10:43 | Ronnie |  Přečteno
Tuto knihu jsem objevila v jednom antikvariátu na vlakovém nádraží. Hodně dlouho jsem ji měla doma mezi ostatními

knížkami a popravdě z neuvěřitelné touhy po čtení jsem si ji nakonec přečetla. A jsem jedině ráda, že jsem to udělala.

Kniha je něco úplně jiného, než jsem doposud četla. Je to z lékařského prostředí a hlavní hrdinka je doktorka. Je to žena, asi čtyřicátnice, myslím, a má dvě děti a manžela, kterého nemiluje a nejspíš ho nenávidí. Má také milence. Tato žena, Francoise si nechce připustit, že stárne a už nepatří mezi ty stále obletované dvacítky. Když procházíme dějem, zjistíme, že hlavní hrdinka má rakovinu plic. Nechce se s tím smířit a ráda by od svých kolegů slyšela lži o tom, že rakovinu nemá, tak jak to dělávají v jiných případech, když se jedná o obyčejné pacienty. Ovšem takové solidarity se od svých kolegů nedočká a musí čelit všemu, co rakovina obnáší bez jediné úlevy.

Na konci příběhu se dozvídáme, jak to vlastně Francoise zvládá a jak se se vším vypořádala a vypořádávat bude i nadále. Její jedinou touhou nyní je: neumřít!

Musím říci, že kniha byla zajímavá, možná si ji někdy přečtu znovu. Ovšem proto, že nejsem lékařka ani zdravotní sestra, jsem se asi tolik neuměla vžít do prostředí nemocnice a ordinace Francoise. A celkově do její situace. Ovšem možná to bude i tím, že nemám ráda doktory a nemocnice a celkově nemocniční prostředí mi nahání hrůzu. Ovšem to neznamená, že by se mi kniha nelíbila. Naopak bylo to příjemné zpestření mojí dosavadní "čtecí kariéry" :)

P.S. Tuto knihu jsem dočetla už před pár týdny, jen jsem byla líná ji sem vložit :P
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.