Divergence/Veronica Rothová

15. června 2015 v 12:00 | Ronnie |  Přečteno

Divergence

Veronica Rothová

Tak na tuhle knížku jsem se moc, opravdu moc těšila. Myslím, že jsem se o ní dozvěděla, když jsem hledala nějaký videa na youtube.com z filmu Hvězdy nám nepřály, a víte, jak Vám někdy vyskočí nějaký to video před videem, co opravdu chcete vidět? Tak se mi to stalo, zas a zase již po několikáté, tentorkát však na mne vyskočil trailer k filmu Divergence. Nejdřív jsem tomu nevěnovala pozornost, jen jsem zpozorovala, že v tom filmu hrajetaky Shailene Woodley, jako v Hvězdy nám nepřály.
No po nějakém čase jsem se podívala tedy na trailer a zjistila, že by to nemuselo být špatný, ale že si nejdřív přečtu knihu, protože u Hvězdy nám nepřály jsem to udělala obráceně a do teď mě to mrzí.

Tákže se konečně vymáčknu: jedná se o trilogii a první knihu jsem si tedy koupila a přečetla. Áááááááhhhhhhh....kniha byla naprostá bomba a pro mě zároveň velký risk, protože sci-fi a fantasy nemám moc ráda, spíše to sci-fi mi více vadí, nemám ráda ani sci-fi filmy, Matrix byl pro mě naprosté promarnění času, ale řekla jsem si, že dám Divergenci šanci.

Knihu bych rozdělila asi do 3 částí:

1. část
To je prvních prá stránek, kde nám Beatrice vysvětluje vše o světě, ve kterém žije, dozvídáme se o frakcích a o její zkoušce, kde se o sobě dozví, že je divergentní. Zde už nastupuje 2. část:

2. část
Takže to je část - nejdelší - kde Beatrice, nyní už vlastně Tris se dostává do Neohroženosti - frakce, kterou si zvolila -kde skládá zkoušku, získává a ztrácí kamarády, zažívá dobrodružství, strach, lásku i nenávist. A dozvídá se, co že je to ta divergence. A nyní již 3. část:

3. část
To je konečná část knihy, kde se schyluje k válce a všichni, kromě divergentních, jsou pod vlivem simulace. Nakonec vše končí zničením simulace a úprkem do bezpečí.

Takže tolik k velmi stručnému obsahu, aby jste měli trochu představu, pokud jste tuto knihu nečetli.
A teď můj názor:
Jak jsem již psala, sci-fi nemám ráda, ale tenhle příběh mě dostal i přes tento fakt. Jo, chvílemi jsem měla pochyby, ale nakonec mě děj natolik strhl, že jsem knihu přečetla během pár dní. Ke konci knihy jsem natolik odkládala přečtení, že jsem četla pouze po pár kapitolách. Bylo smutné zjistit, že jsem již na konci knihy a budu muset čekat na další díl.


Nicméně opravdu skvělý zážitek a zkušenost a obohacení číst něco jinýho než beletrii nebo červenou knihovnu. Vážně bomba a tuto knihu mohu jen doporučit.

A také vzdávám veliký obdiv Veronice Roth, protože tuto knihu napsala jako mladá, při studiích na univerzitě. Vážně skvělá práce!

Jinak tedy po dočtení knihy jsem viděla i film. A musím říci, že nebyl špatný, ale kdybych nečetla knihu, hodně věcí bych asi nepochopila. Prostě jsem ráda, že znám knižní verzi, protože mi film krásně doplňovala. A také se mi ve filmu hrozně pletli herci, kteří ztvárňovali Ala a Willa. Přišli mi strašně podobní.
Ale jinak film nebyl špatný :) Ale kniha vede o 100%.


P.S. Tuto knihu jsem dočetla už asi před 14 dny, ale furt jsem se neměla k tomu to sepsat a hodit to se :P To jsem celá já.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.