Když se nedaří

31. července 2015 v 15:37 | Ronnie |  Život píše
Také se Vám občas stává, že Vám život hází klacky pod nohy, vy se na něj zlobíte, ale pak začnete hledat chybu samy v sobě a věřit na karmu?

Po té, co jsem odmítla dělat práci manipulačního dělníka za minimální mzdu s dost zvlášními podmínkami, se mi už jiná nenaskytla. Jen jedna jediná, o kterou jsem, asi právem, přišla.Je to asi týden zpátky, kdy se mi ozvali z jedné firmy, kam jsem posílala životopis na pozici administrativního pracovníka. Popravdě jsem nečekala, že se mi ozvou, ale ano pzvali. I přesto, že očekávali od svých pracovníků řidičák a já ho neměla, přesto se ozvali. Jenomže já jsem na domluvený termín pohovoru přijít nemohla. Chytla jsem totiž zánět močových cest, nebo něčeho takového. Byla jsem ve fázi, kdy už nemusím na záchad každé 2 minuty, ale přesto jsem nechtěla zbytečně riskovat a vydávat se na cestu autobusem a prochladnout (ano, i v takových vedrech si v tomto případě musíte hlídat nožky, aby byly v teple a ledviny). Tak jsem do firmy zavolala, omluvila se a domluvila si s nimi, že se mi paní ozve, jakmile přijde její kolegyně. Přesněji řečeno měla mi napsat sms s novým termínem.

Neozvala se. Když jsem tedy ke konci týdne volala, protože to jsme byly tak nějak obrazně domluvené, že já už budu moct vyjít z domu, druuhá paní mi řekla, že místo už je obsazené dvěmi jinými uchazečkami. Asi si umíte představit, jak mi v tu chvíli bylo. Konečně práce, kterou jsem chtěla dělat snad už od konce ZŠ a pokazí mi to nějaký močák. Představa, že jsem se jim mohla zalíbit a práci dostat.....ach jo.

V tom mě začalo dohánět svědomí: Vidíš, to máš za to, že ti dělnická práce nebyla po chuti. Haha. Popravdě dělnická práce sama o sobě mi nevadí, ale lidé co byli na výběrovém řízení mě od této práce v této firmě odehnaly. A tak jsem z toho špatná až do teď. Mohla jsem mít zase práci, nemusela jsem trčet doma. Ale kdyby jsi tam šla, tu práci si dostala a za 2 dny by jsi jim řekla, že si bereš neschopenku kvůli navrácenému a nedoléčenému problému s močovými cestami, stejně by tě vyhodili. Rozehnal moje deprese přítel. A má pravdu. Raději jsem přišla o práci, kde navíc nebyli tak slušní a ani se mi neozvali, než abych přišla o svoje zdraví. Ono totiž zahrávat si s problémy, co se týče močového ústrojí, není žádná legrace.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Lu.Blueberry Lu.Blueberry | Web | 5. srpna 2015 v 15:00 | Reagovat

Jako kdybych tenhle článek psala já :-D Až na to, že mě ta práce už tak netrápí.. Už rok jsem doma (mám maturitu) a nic lepšího než manipulační dělnici jsem zatím nenašla, byla to jen brigáda a práce je to prostě otřesná + ty lidi co tam pracují... Zrovna zítra mě čeká pohovor na takovou aministrativní pracovnici, tak uvidím, co se z toho vyklube... S močákem mám problémy pořád, jak píšeš - i v létě je to možný... Nevěš hlavu a hledej dál, ono se něco vždycky najde ;-)

2 Ronnie Ronnie | 5. srpna 2015 v 21:06 | Reagovat

[1]: No právě, ti lidi. Samozřejmě neházejme všechny do jednoho pytle, ale zrovna s lidmi, se kterými jsem byla na výběrovém řízení, bych nechtěla jet ani jedním autobusem, natož abych s nimi 8 hodin pracovala.
Moc ti přeji, aby ti práce vyšla :)
S tím močákem je to otřesný...i když si člověk dává pozor, stejně se nachladí :/
A děkuji, snad se něco najde ;-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.