Aliance/Veronica Rothová

19. srpna 2015 v 15:13 | Ronnie |  Přečteno
Aliance

Veronica Rothová

Musím říci, že jsem od posledního dílu trilogie Divergence čekala mnohem více. Aliance je posledním dílem a tak jsem čekala, že bude plný zvratů a překvapení a prostě toho všeho, co má poslední díl každé série obsahovat. Ale nebylo tomu tak.

Podle mého názoru byl celý děj strašně natáhnutý a nějakého zvratu jsme se dočkali až na posledních stránkách samotné knihy. Což bylo strašně dlouhé a nudné, jelikož kniha je ze všech tří dílů této trilogie nejdelší.
Sice bylo zajímavé, když jsme se dozvídali o samotném Chicagu a experimentu, o tom, jak, kde a proč byl tento experiment vytvořen a hlavně za jakým účelem. Tohle mne opravdu zajímalo, ale nemusela o tom být skoro celá kniha.

Další věc: rozdělení kapitol - ve vypravování se střídali Tobias a Tris a teď nechci působit nějak chytře, ale hned jak jsem si tohoto všimla, mi bylo jasné, že Tris nebo Tobias zemře. Hlavním záměrem spisovatelky rozdělit takhle kapitoly bylo asi pochopení a vypravování z jiných úhlů pohledu, protože zde jak Tris tak Tobias museli řešit spoustu věcí a jen z pohledu Tris by to nešlo. Ale na mě to působilo spíše jako to, co jsem napsala výše. Zabití jedné z hlavním postav.
A už jsem to i někde četla a také s tím souhlasím, že často mátlo to, jestli čtete vyprávění Tobiase nebo Tris. Podle mě Tobias vyličoval věci téměř stejně jako Tris a dalo se v tom lehce ztratit.

Ale abych jenom nehanila. Samotný nápad je velmi dobrý. Oprava genů, na čemž stály všechny experimenty, co byly založeny. Také jsme se dozvěděli více o matce Tris. Jen je škoda toho všeho. Tím myslím, že první díl Divergence jsem si zamilovala pro to prostředí: Chicago po válce, rozdělení frakcí, prostě super námět! A byla jsem už v druhém díle, Rezistenci, zklamaná, jak se děj vyvíjel a mě bylo jasné, že frakce se rozpadnou. No v třetím díle, tedy Alianci, už šlo vlastně o "reálný život po válce".

Závěrem bych chtěla říci, že se nejspíš budu vracet pouze k prvnímu dílu. Protože ten mě zaujal nejvíce.

A ještě poslední věc: Před přečtením Aliance jsem si říkala, že film bude super, protože bude rozdělený na 2 části, tudíž to bude více podle knihy a nebude se muset spousta věcí vymazat, jako v druhém filmovém zpracování, to byla katastrofa.
Jenomže teď si myslím, ne já doufám, že třetí díl bude také zcela jiný než kniha, protože, co si budeme nalhávat, kdyby vytvořili film rozdělený na 2 části přesně podle knihy, byla by to nuda. Takže doufám, že film se vydaří mnohem více než kniha!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.